Zmrzlým perem: Zimní přechod náhorní plošiny Hardangervidda

ČLÁNEK: Zmrzlým perem: Zimní přechod náhorní plošiny Hardangervidda

Tak se to povedlo - uprostřed zimy jsme přešli náhorní plošinu Hardangervidda. V následujícím článku shrnu, jak to šlo. Nečekejte ale popis krásných výhledů do krajiny či strhující faunu. Na zimní Hardangerviddě totiž není skoro nic vidět - jenom bílo, občas šutr a občas obrys kopce. Bude to tudíž výpověď hlavně o dřině a technikáliích, v zásadě nic moc úchvatného:)


Stručná data:

kdy: 27. 12. 2014 - 7. 1. 2015
kde: Norsko, Hardangervidda
Délka a doba pochodu: 123km, 8 dní

O autorovi:

"Jsem tvůrce tohoto webu, vandrák, skalkař, pankáč, frontman kapely Ty Zmrde!, příležitostný fotograf, ajťák, příznivec severské přírody a milovník ptactva!"

-- Přemek

O co šlo?

Hardangervidda je největší náhorní plošina v Evropě, její průměrná nadmořská výška činí 1.100 m n. m. a nevyskytují se na ní stromy. Ačkoliv se rozkládá mnohem níže než je Arktida (kolem 60. stupně severní šířky), vzhledem k nadmořské výšce na ní převládá arktické klima, fauna i flora.

Trasa z Finse do Rjukanu patří mezi klasické treky v této oblasti, norským turistům na lyžích stačí na překonání cca 125 km obvykle 7 dní. Jack ale vymyslel, že je třeba okusit drsnější podmínky a tudíž, že půjdeme koncem prosince - stejně jako Amundsen, když tu za mlada trénoval. To by norské turisty nejspíš nenapadlo - v prosinci totiž není sezona. Tou dobou jsou chaty podél cesty (cca každých 20 km) zavřené, lyžařská stopa ani značení neexistuje, je zima, je málo světla a duje vichr. Sezona na Hardangerviddě začíná někdy v březnu, přes zimu je to země nikoho.

Motivace naší čtyřčlenné skupiny je ale jiná než motivace norského turisty, který se kochá slunnými dny a s lehkým batůžkem putuje od chaty k chatě. Pro mně a Jacka je to trénink na přechod Grónska - chceme si ozkoušet polárnické dovednosti a zažít, jaké to je, pohybovat se několik dní v podmínkách podobných těm, které panují na grónském pevninském ledovci.

Šílená Káča se přidala, protože chce, jak jsem pochopil, zažít pokud možno vše, co je alespoň trochu extrémní. A jelikož větší šance na úspěch je ve dvojici, přizvala si k tomu zkušeného horala Romana.

Z Prahy razíme 27. prosince letecky do Oslíka, kde se setkáváme s Jackem (ten letěl z Londýna), nakupujeme pár litrů benzínu a cupitáme na vlak, který nás odveze přímo do výchozího bodu výletu.

Dle Jackova plánu vystupujeme na vlakové stanici Finse (nejvýše položená železniční stanice v Norsku - 1.222 m n. m.) a ve vyhřáté místnosti norských drah přebalujeme saně a bágly. Z kohoutků na záchodech teče vařící voda, což nám přijde vhod. Poté přespáváme nasáčkováni v malé (a taktéž vyhřáté) místnůstce přifařené k čekárně, kterážto se na noc zavírá.


První zimní den

Ráno vstáváme brzo a v 8:00 vyrážíme směrem na jihovýchod, je -18°C, moc nefouká. Všichni jsme na lyžích a táhneme saně s výbavou a proviantem na 10 dní. Přesně tolik by nám mělo stačit na dosažení cíle - městečka Rjukan na jihovýchodním okraji Hardangerviddy.

První den se chceme co nejvíce přiblížit chatě Kraekkja, která je vzdálena 23 km. Terén je složitý - pochodujeme kopcovitou krajinou za malé viditelnosti, sněhové podmínky nám však přejí - přes den je asi deset pod nulou, povětšinou zamračeno a zamlženo, nefouká však příliš silný vítr.

Jack má smůlu, že si od rodiny z Anglie, kde trávil svátky, přivezl virózu a nejde se mu vůbec dobře. I tak se ale drží. Prošlapávám stopu, tulení pásy fungují bezchybně, ale je to větší dřina než bych čekal. Bude to asi tím, že každý táhneme saně vážící něco přes 40 kg. Na zádech neseme ještě batoh s nezbytnostmi. Naše průměrná rychlost je 2,7 km/h.

Vždy po hodině zahlásí kapitán Jack "break" a následuje 5-10 min pauza na snědení sušenky či na čaj. Jde o to, že za pochodu člověku zima není, spíše se potí, ale zastavit nelze na moc dlouho, člověk vychladne během pár minut, pak zmrzne a je s ním amen!

Mně se při pochodu osvědčilo následující oblečení: 1 základní vrstva - teplé vlněné spodní prádlo (které se po celou dobu výletu nesundává), na to další středně teplou vrstvu (mikina) a navrch goretexovou bundu, respektive kalhoty. V této kombinaci šlo postupovat i při vysokorychlostním větru souběžném s teplotami do -10°C (efektivně nějakých -25°C).

Při orientaci se spoléháme na GPS, do kterých jsem naklikal přesnou trasu v bodech cca po 400 metrech - jdeme jednoduše po čáře na displeji. Viditelnost je tak špatná, že orientace dle mapy a kompasu by byla velmi problematická. Chudák Amundsen s bráchou - nedivím se, že se jim tréninkový výlet přes zimní Hardangerviddu před 120ti lety zvrtnul.

V půl čtvrté odpoledne (již se začalo stmívat) kempujeme na zamrzlém jezeře - ušli jsme 18 km, jsme spokojeni. Po stavění stanů následují obvyklé večerní procedury (viz. níže), ke spánku uléháme kolem 21:00.

A pak začalo foukat

Nový den začíná budíkem v 5:50, následuje vaření snídaně a vody (získáváme ji pouze ze sněhu - led není k dispozici) a pití. Ano, pití je důležitý úkol, snažíme se držet čtyřlitrovou denní normu, takže je nutno mít přehled o zavodnění organizmu. Následuje balení a kolem deváté hodiny, když se začíná rozednívat, vyrážíme.

Rozbřesk nás přivítal velmi větrným počasím, viditelnost je špatná, sněží a k tomu jdeme do prudkého kopce. Jack má problémy s tuleními pásy a nasazuje záložní - ty se osvědčují. Pochod ubíhá dobře, I počasí se lepší. Po několika strmých nahoru-dolů pasážích se dostáváme k zavřené chatě Kraekkja, pokračujeme dlouhým pochodem po zamrzlém jezeře a překračujeme silnici č. 7.

Co se pohybu na backcountry běžkách (širší než klasické, s kovovými hranami) a se saněmi týká, není to úplně jednoduchá věc. Pochod na rovině, či do kopce není technicky náročný, což se ale nedá říci o sjezdech. Jelikož jsme měli saně přichycené k tělu pouze pomocí dvou špagátů, sjezdování bylo, alespoň pro mne, nenáviděnou disciplínou. Saně si dělaly, co chtěly: vydávaly se všemi směry, jenom ne tím správným, podrážely nohy, pletly se do lyží, nakopávaly mi rovnováhu v nejneočekávanější momenty... Netrvalo dlouho a překřtil jsem saně na Svině.

Každý z nás vymýšlel jinou techniku sjezdování: Jack měl saně jako psa na vodítku, Káča si je pustila před sebe a přizpůsobovala jim jízdu, já jsem povětšinou na saně nasedl a snažil se je manévrovat jako kobylu (ačkoliv to byla Svině) a Roman kombinoval všechny uvedené způsoby.

Jen zmíním, že první den jsme potkali Nora, který měl profi výbavu včetně norských saní fjellpulken připevněných k tělu pomocí hliníkových tyčí - při sjezdech veliká výhoda, na rovině ale zbytečná komplikace, řekl bych.

V půl čtvrté kempujeme, vaříme, spíme.

Jako vejce vejci

Další den byl ve znamení rutiny: 5:45 budík, vysmýčení stanu od sněhu, oblečení se do péřovky (absolutně nepostradatelná věc), vaření (předpřipravená vločková kaše), vypití jednoho litru tekutin, hygieny, zabalení, 6 hodinových pochodů, postavení stanu, vaření - opravdu hodně jídla k večeři - více chodů a přidávání oleje/sádla do každého pokrmu, opravování věcí, hygiena, péče o chodidla, spánek.

Takto probíhal každý den, drželi jsme normu cca 15km/den, měnilo se pouze počasí (sic foukalo stále), terén (nijak výrazně) a ubývalo sil, zbytek zůstával stejný. Jo a posunul jsem budík na 5:33:)

Čtvrtý den už byl Jack v plné formě - zima ho uzdravila:)

Poznámka k jídelníčku: Já a Jack jsme si skládali jídelníček zvlášť, Roman s Káčou měli společné porce. Na 10 dní není třeba vše moc složitě propočítávat, ale jelikož jsem výlet pojal jako tréning na násobně delší přechod Grónska, složil jsem si jídelníček podle již osvědčené Newmanovy tabulky (viz. článek Grónsko 2014: Výprava k jezeru Tasersiaq aneb 25 dní v pustině).

Základem byly 150 g snídaně: směs ovesných vloček, suš. mléka, cukru, hrozinek, vlašských ořechů a pudinku - vše stačilo zalít horkou vodou, přidat přepuštěné máslo ghee a bylo hotovo. Jako problém se ukázala má neschopnost spořádat takovouto porci poryče brzo ráno (kolem půl sedmé) - žaludek odmítal takový nával energie hned po ránu. Zamýšlené dávky jsem udržel pouze prvních pár dní, poté jsem přestal přidávat ghee a zmenšil porce - pak už se mi po jídle nechtělo zvracet a vše bylo OK:) K tomu jen zmíním, že Jack měl snídaně 235 g a přidával si do nich sádlo, sice s menšími problémy - ale vždy všechno spořádal. Co jedl Roman s Káčou nevím, ale vypadalo to pěkně:)

Přes den se osvědčily tyčinky twix apod. kombinované s různými salámy a čajem. Každý večer pak nastalo obžerství - podávala se polenta, kuskus, či expediční jídlo (Trek'n Eat) v kombinaci se solí, sušenou cibulí, olivovým olejem, či salámem. Jako dezert jsem si dopřával Valašského špeku a staré Goudy. Celkově jsem měl vše spočteno na 18.500 kJ/den s tím, že energie byla obsažena v poměru tuky 52%, sacharidy 36%, bílkoviny 12%. Počet denních kalorií byl obrovský, nikdy jsem si na výletě takhle nežral, ale výdej byl taktéž mocný. To mělo za následek, že za 8 dní pochodu jsem shodil 3 kila.

V půlce zájezdu byl Silvestr - trochu jsme slavili, ale v 10 se šlo spát - ohňostroje se nekonaly:) Ten den jsme také viděli nejjižnější stádo sobů v Evropě, cca 300 hlavý dav caribou se prohnal pár set metrů od nás.


Pár slov k té nejnutnější výbavě

 • kombinace lyže/vázání/boty - je mnoho různých variant, každopádně je třeba toto dopředu vyzkoušet. Nejdůležitější jsou pak boty - musí být velmi teplé a chodidlo musí mít dostatek prostoru, aby byla umožněna správná cirkulace krve. Také jsme používali umělohmotné sáčky na nohy - pot z nohy se tak nemá šanci dostat do boty a ta nezmrzne a hřeje (viz. foto) - velmi se osvědčilo
 • saně - lze použít buď upravené dětské boby, nebo investovat trochu více peněz a použít jeden z produktů vyráběných speciálně k tomuto účelu. Vřele doporučuji druhou možnost. Tady chci poděkovat Martinu Novákovi z Mělníka, který mi zapůjčil své speciálně upravené saně od českého výrobce - firmy Michalík!
 • stan - Hardangervidda je velmi větrné místo a dle toho je třeba zvolit vhodný stan. Odhadujeme, že za největrnější noci mohl vítr dosahovat něco kolem 80 km/h. My měli jeden z těch nejlepších - Hilleberg Keron 3 GT (obstál na jedničku s hvězdičkou). Zde bych rád poděkoval Martinu Medkovi z Mělníka za půjčení tohoto skvostu! Káča s Romanem měli nějaké expediční Ferrino, ale i když ho na noc zakopávali hluboko do sněhu, zlomily se jim dvě tyče
 • vařič - bez vařiče není vody, takže dbejte na jeho funkčnost, kvůli úspoře času jsme používali v každém stanu 2 vařiče
 • péřová bunda - absolutní nutnost pro práce ve stanu a ranní vstávání - než se člověk zahřeje pohybem
 • rukavice - je dobré mít několik párů rukavic - jednak jako záložní pro případ promočení či odnesení větrem, druhak pro různé typy činností (na vaření člověk používá jiné než na stavění stanu atp.)
 • kartáč/smeták na sníh - opravdu ulehčuje život ve stanu
 • piss bottle - chcací nádoba též výrazně ulehčuje život, zvláště v nočních a ranních hodinách. Jo a zeptejte se Káči, jak to dělala, když neměla piss bottle, já bych to zažít nechtěl:)
 • vlhčené hygienické ubrousky, vazelína - dobré na čistotu a na vlka:) Já omylem koupil hygienické ubrousky bez lihu, takže jsem je musel před každým použitím rozmrazovat a také nehořely...

To je asi tak všechno, na co si teď vzpomenu. Další věci, především prostředky tepelné ochrany (spacák, karimatka) nezmiňuji, ty jsou samozřejmostí.

Tak jde čas

Pátý den mne začal trápit puchýř na patě, šestý den se tekutina v puchýři zbarvila do červena a večer už jsem solidně kulhal, což prý vypadalo dosti strašidelně. Nuže, jako zdravotník výpravy jsem přistoupil k operaci a puchýř propíchl a vydesinfikoval - následujícího dne jsem už zase skákal přes kaluže jako postřelený kamzík na lyžích.

Můj osobní názor je, že jednotlivé dny se od sebe moc nelišily: ráno vstávání do zimy, přes den makačka ve větru a večer libé pocity při obžerství. Je ale možné, že některý z ostatních účastníků výletu si přecejen všiml něčeho neobyčejného...:)

Vlastně ano, poslední den, když už jsme nebyli daleko od Rjukanu se počasí neobvykle rožnulo a vysvitlo slunce, to bylo nádherné.

Rjukan

Po osmi dnech dřiny jsme dospěli k horní zastávce lanovky Krossobanen, která je 500 výškových metrů nad Rjukanem. Tam jsme dva dny relaxovali a poté sestoupili do Rjukanu, což je městečko s obdivuhodnou architekturou, plné továren a závodů - připadl jsem si jak v Ocelovém městě od Julesa Verna. Večer nám jel autobus do Oslíka a následující den ráno frrrrrr nach Havel. Toť vše:)

Závěrem chci poděkovat Jackovi za skvělou organizaci výletu a vedení skupiny a Romanovi a Káče za to že to zvládli úplně na pohodu - jelikož se přidali až na poslední chvíli, moc jsme jim s Jackem nevěřili a uvažovali o tom, že je odmítneme. Byli ale skvělí a naše obavy v žádném případě nenaplnili, díky!

Pro lepší představu jak to na zimní Hardangerviddě vypadá, dávám níže sestřih výběru z videí, která jsme natočili (především Roman na své GoPro, pak je tam ještě něco z Jackovy kamery a jedno video z mého mobilu). Na závěr sestřihu jsem dal interview s Jackem, kde vysvětluje, kudy jsme šli, co našel v uchu a jaké tam byly podmínky:)


Několik dalších fotek z výletu:


Související články:

 • berlin gay dating app

  zveřejněno: 2018-03-25 01:54:22

  top 3 dating sites uk berlin gay dating app newest
  free online dating sites girl dating in delhi online dating black men vietnam single dating site most popular dating site in south
  africa taiwanese dating sites dating sites rich guys funny things to say on online
  dating profile christians and online dating list of free
  australian dating sites jehovah witness online dating sites best dating sites for over 60 online chat rooms
  in pakistan karachi dating sites in africa for free best online
  russian dating site date website india how many people use online dating 100 free dating sites for over 50 online dating hobart
  best dating websites for early 20s online dating for young adults uk free
  dating sites for motorcycle riders oklahoma city online dating online dating etiquette
  second date online dating site in australia free dating website nyc online dating
  sites for dog lovers caught husband online dating site transvestite dating sites
  highest success rate online dating high end dating sites is there a stigma attached to online dating born again christian dating websites dating site for gay couples
  alternative online dating christian online dating perth online video dating sites japanese dating websites free dating sites
  perth wa indian dating sites in malaysia fnaf dating simulator online
  my online dating story don't date her site creative names for online dating new dating site in the philippines singapore
  indian dating sites best military dating site reviews deaf dating website online
  dating bad experience

  Odpovědět na komentář

 • gemeau signe astrologique

  zveřejněno: 2018-03-24 23:34:34

  carte astrologique personnelle gemeau signe astrologique profil astrologique sagittaire homme site d'astrologie serieux
  13 septembre signe astrologique le signe astrologique
  d'aout signe zodiaque 12 mars compatibilite
  entre signes astrologiques et ascendants signe astrologique du 19 juin rtl emission astrologie liste des signes astrologiques
  dans l'ordre lion ascendant vierge astrologie astrologie maison 4 calendrier des signe
  astrologique chinois signe astrologique serpentin youtube astrologie holistique signe astrologique nee le
  28 fevrier tout sur l'astrologie ask signe astrologique le
  2 mars 21 mars quel signe astrologique signe astrologique
  taureau balance signe astrologique vierge femme du jour signe astrologique balance femme tatouage signe
  astrologique bonne entente astrologie homme verseau
  femme sagittaire astrologie maison 2 en cancer recherche ascendant astrologique signe astrologique juillet signe astrologique
  capricorne homme en amour 22 mars signe astrologique ascendant compatibilite astrologique
  femme vierge homme capricorne signe astrologique le 17 juillet quel est le signe astrologique
  du 9 juillet signe astrologique homme vierge femme balance mon signe astrologique japonais signe astrologique date 5 octobre astrologie chinoise singe d'eau signe astrologique
  pour le 28 decembre astrologie pluton en scorpion meilleur signe astrologique pour femme balance astrologie capricorne homme demain signe astrologique
  bonne entente compatibilite astrologique
  cancer gemeaux signe astrologique date poisson signe astrologique caractere
  balance signe astrologique ordre chronologique vierge signe astrologique date
  le signe du zodiaque le plus intelligent signe zodiaque
  taureau et balance signe astrologique ne le 24 juin compatibilite entre prenom et signe astrologique

  Odpovědět na komentář

 • tarif porte entree vitree

  zveřejněno: 2018-03-24 23:22:22

  veranda pvc en kit castorama prix tarif porte entree vitree devis mezzanine
  prix piscine coque polyester 8x4 installation adoucisseur d'eau prix devis pose portail coulissant motorise prix salle de bain maison neuve
  installation ventilation mecanique ponctuelle prix piscine tubulaire gifi
  devis travaux maconnerie devis en ligne maison bois poele a granules prix forum renovation facade maison prix volet roulant solaire castorama devis reparation antenne tv
  prix terrassement maison bois devis fosse lisier renover escalier bois
  recouvert moquette cheminee ethanol electronique prix
  prix cloture grillage rigide ml prix poele a granule
  mcz prix maconnerie portail coulissant grillage rigide occultant prix devis installation radiateurs
  electriques prix ravalement facade maison neuve porte coulissante placard leroy
  merlin prix devis pour panneau solaire devis terrasse bois leroy merlin devis
  raccordement assainissement collectif quel prix pour l'abattage d'un arbre prix cloison placo hydrofuge cout renovation grange prix maison cle en main sans terrain porte blindee lyon prix prix portail sectionnel leroy merlin prix
  parquet bambou salle de bain prix mur en pierre cout entretien piscine
  interieure renovation maison ancienne photos prix pose salle de bain prix isolation sol grenier prix veranda 25 m2 prix portail hormann avec portillon creer une ouverture dans un mur porteur
  prix portes blindees prix discount serrurier marseille devis gratuit resine sol prix m2 devis cuisine
  ikea forum tarif diagnostic immobilier termites cout renovation maison annee 70 bardage
  bois pour maison prix

  Odpovědět na komentář

 • lush sex bomb induce labour

  zveřejněno: 2018-03-24 21:35:42

  celeberty porn lush sex bomb induce labour britain sex box reality show earth porn hd porn sitesi dirty
  sex words beginning with k monster hentai porn hot things to say
  during sexting sex talk quotes sayings amatuer
  porn videos sex on fire ultimate guitar tab massage rooms porn snap sexting email
  sex vs gender vs gender identity sissy sex tumblr byu sex screaming sex benefits of not having
  sex before marriage anime sex video tumblr how important is sex before marriage in hindi
  tumblr best porn sex crimes unit philadelphia india sex trade facts best sex partner quotes self sex is good or bad for female sex machine video
  best sex apps for iphone australia cute porn lexapro sex drive reddit brandi love sex sex before marriage christian perspective sex gif android app
  how to make sex longer naturally sex hurts when he hits my cervix sex in the beach women sexual
  peak tantric sexuality youtube increase sex drive in women madison chandler porn sex questions for him danielle panabaker porn increase sex drive in women sex appeal meaning
  in malayalam mariah carey sex tape porn bideos sex
  workers outreach project kenya young teen gay sex how old to
  sex a leopard gecko sex quizzes for couples to take together skydiving sex milf porn hub

  Odpovědět na komentář

 • rencontre femme landes

  zveřejněno: 2018-03-24 21:02:51

  rencontres amicales morbihan rencontre femme landes site de rencontre pour homme gratuit rencontres royan rencontre carignan 08 site de rencontre sans
  payer rencontre en camera motard rencontre exemple 1er message pour site de rencontre sites de rencontre
  100 gratuit pour les hommes site de rencontres gratuite rencontre parking
  dinant rencontre ado a proximite rencontre avec cam salope a
  rencontrer rencontre coquine 100 gratuit rencontrer des amish rencontre
  dominatrice rencontre sexe haute savoie rencontre d un soir bruxelles rencontre femme narbonne cite de rencontre 100 gratuit
  rencontre celibataire voiron rencontre coquine niort site de rencontre gratuit sete avis site
  de rencontre femme russe rencontres sexuel rencontre
  bi bordeaux faire des rencontres amicales montpellier site de
  rencontre gratuit 71 rencontre coquine bourgogne nouvelle rencontre handicap amitie et rencontre savoie site de rencontre pour seropositifs rencontre douai rencontres amicales bretagne rencontre agricultrice
  tarn comment rencontrer site de rencontre bi site de rencontre motard
  rencontre speed dating nancy rencontre dominatrice rencontre somme rencontre femme vegetarienne site de rencontre gratuit femme russe
  fille de rencontre rencontrer une asiatique comment rencontrer
  site rencontre lesbienne montreal rencontrer des femmes rencontre nice

  Odpovědět na komentář

 • sexo en ubeda

  zveřejněno: 2018-03-24 20:44:50

  xx porno gratis sexo en ubeda sexo tantrico las mejores corridas porno
  sexo ambiguo sexo hombres juguetes para sexo sex porno xxx sexo cine busco sexo barcelona sexo lesbico real sexo oral
  seguro sexo almansa espanol porno gay descargar porno con torrent pelicula porno espanol
  peliculas espanolas porno porno casero grati
  sexo amateur espanola video porno miley cirus eva
  mendes porno sexo de pago sexo oral a mujeres
  videos porno amateus chicas sexo sevilla anuncios contactos sexo sexo con abuelos disfrutar del sexo
  porno gay movies contactos para sexo gratis videos de
  sexo rubias porno gay sexo gay huelva los sims porno
  sexo universitaria mujeres de sexo porno sinchan videos porno espanol gratis porno en fiestas peliculas
  porno abuelas sexo lalin videos porno camara oculta descargar gratis porno sexo doloroso
  porno gay straight sexo gay 3gp juegos de sexo para adultos sexo aviles sexo en nueva york youtube
  sexo penes videos porno de guarras

  Odpovědět na komentář

 • tirage 32 carte magie voyance

  zveřejněno: 2018-03-24 20:23:48

  voyance tarot amour tirage 32 carte magie voyance voyance amoureuse gratuite voyance
  en ligne gratuite sans email peut on faire de la voyance avec un pendule voyance horoscope balance voyance marc de cafe gratuit voyance numero tarot
  en ligne voyance boule de cristal 2012 voyance tarots voyance gratuit voyance serieuse par telephone sans attente voyance tarots gratuit immediat pure
  voyance belier avis sur la voyance audiotel voyance sur paris forum jeu voyance loona voyance gap voyance gratuite par chat serieuse meilleure voyance voyance numerologie gratuite immediate sarah voyance sigean avis voyance gratuite tchat site de voyance tchat gratuit voyance gratuite qui marche voyance directe belgique cours de voyance toulouse tarot voyance magie tchat gratuit voyance sans
  cb dana voyance repentigny qui connait un bon site de voyance gratuite voyance par tchat
  gratuit sans inscription voyance gratuite et veritable reponse par oui ou non cylvia c voyance nice avis voyance sans
  attente horoscope mensuel temporel voyance voyance amour en direct emission voyance
  vivolta tchat gratuit de voyance en direct allo voyance rtl tirage carte tarot voyance
  la boule voyance gratuite voyance sms serieuse voyance amour gratuite voyance gratuite telephone sans cb sans attente voyance
  gratuite par mail belgique voyance oui non gratuit pure voyance
  tirage tarot voyance gratuite par prenom et date de naissance catherine voyance voyance gratuite par tchat serieuse

  Odpovědět na komentář

 • angelic tarot deck

  zveřejněno: 2018-03-24 15:39:44

  tarot card meanings list angelic tarot deck basic tarot card reading spread astrology tarot card hindi
  english pronunciation tarot tarot de marseille by philippe camoin and
  alejandro jodorowsky spiritual development tarot spread tower
  reversed tarot card meaning hanged man tarot love meaning doreen virtue angel tarot meanings
  best tarot reading houston six cups tarot heaven love prediction tarot
  card xultun tarot the mayan tarot deck how to do a tarot reading for yourself character tarot cards dragon age inquisition tarot handmade la
  gi tarot cards empress and emperor 3 card tarot love doreen virtue angel tarot meanings 3 nines in a tarot reading shapeshifter
  tarot lisa hunt mage tarot tarot leo agosto 2017 magician tarot in money spanish tarot
  online tarot card reading seattle arcane mineur tarot marseille tarot tl68a00 anleitung
  spanish tarot online tarot card reading downtown vancouver thoth tarot card meanings angel many major arcana in a
  tarot reading tarot horoscop seven of cups tarot accurate tarot card readings online princess of cups tarot tarot cards knight of pentacles
  tarot card meanings lovers past present future tarot spread the hanged man reversed
  tarot card meaning the universe as feelings tarot 6 of wands love tarot meaning random tarot card 9 of coins reversed tarot card
  meaning tarot moon deck hangman tarot love zombie tarot card set osho zen tarot celtic cross spread ask the answer tarot tarot posters

  Odpovědět na komentář

 • astrology signs january 25

  zveřejněno: 2018-03-24 13:59:25

  luck astrology astrology signs january 25 sheep astrology astrology
  capricorn daily forecast birthday astrology june 22 kp
  astrology tables compatible astrology aquarius man nadi astrology last birth astrological sign july
  10 cafe astrology scorpio august 2017 july 28 astrological sign june 16 astrological sign divine astrology astrolog 5.40 online
  what is an astrology ascendant mc in taurus astrology astronomical data center astrology
  career capricorn at what age i will get married according to
  astrology 10th lord in 3rd house vedic astrology may birthday astrological sign astrology shine astrological birthday dates terry nazon astrology free horoscope astrology aries astrology transit period calculator gemini
  horoscope today- zodiac astrology yahoo astrology taurus today astrology
  degree programs yin yang meaning astrology what does my birthday mean in astrology cancer
  astrological sign months scientific proof of astrology by percy seymour dr r nageswara rao astrology horoscopes astrology astrology
  aspects today birthday astrology april 14 astrology zone daily capricorn lion astrology
  man sun in twelfth house vedic astrology astrology sign august 15 7th house astrology
  meaning astrology is real free astrology reading in hindi chinese astrology ancient secrets for modern life when will i have my baby astrology weekly romantic astrology astrology
  sign june 19 ancient science of astrology astrology house astrology health predictions

  Odpovědět na komentář

 • tarot de pedro

  zveřejněno: 2018-03-24 00:11:51

  tirada de cartas amor si o no tarot de pedro futuro tarot gitano tirada de cartas del tarot gratis concentrate tirada tarot gratis negocios tarot en malaga
  centro tirada del tarot tarot sans atout mandala astrologica tarot gratis ver el tarot de hoy tirar cartas
  tarot trabajo portal tarot tarot cubano
  gratis tarot virtual amor tarot real si o no tiradas de cartas del tarot gratis 2014 tirada de
  la carta de tarot gratis tarot gratis de hoy 2017 tarot 806 cartas del tarot gratis cartomancia neo tarot osho
  enamorados y justicia tarot amor comprar cartas del tarot en sevilla tarot gratis marsella univision tarot tv 24 horas
  tarot de josnell 2017 tarot foro gratis tarot 4114-11
  motors tarot amor real gratis consulta tarot gratis email aprender
  a leer cartas del tarot tarot gratis para hoy amor reiki
  tarot gratis consulta cartas tarot amor runas tarot tirada libre tarot de
  las hadas del dia de hoy gratis el tarot del amor cartas tarot rider cartas tarot dia gratis tarot runas del amor
  gratis tirada de tarot trabajo facebook tarot elia tarot
  de trabajo gratis 2017 tarot del amor en linea los arcanos carta de tarot el sol
  universo hadas horoscopo astrologia y tarot gratis lectura oraculo
  maya gratis el tarot de shauri capricornio julio 2017 tirada
  del tarot de las runas tirada de tarot egipcio gratis
  on line tarot mas fiable gratis

  Odpovědět na komentář

 • contactos chicas marbella

  zveřejněno: 2018-03-23 23:46:55

  contactos de mujeres en ibiza contactos chicas marbella conocer gente para
  sexo gratis conocer gente espanola en paris como conocer mujeres por internet lugares para conocer gente en buenos aires
  chica busca chica online paginas web para conocer personas chicas
  buscan sexso contactos con mujeres en huelva contactos mujeres para citas donde conocer mujeres
  serias programa para conocer gente conocer mujeres infieles mujer madura busca chico joven busco novia chica gamer conocer gente en jaen como puedo conocer nuevas personas mil anuncios contactos sexo
  chicas en busca de chicos ecuador chica busca chico granada anuncios sexo murcia mujeres solteras en malaga conocer gente
  en frances chat para conocer mujeres contacto con mujeres solas anuncios
  sexo las palmas mujeres para hacer el amor en lima contactos
  mujeres leganes conocer mujeres solteras en trujillo conocer mujeres solteras sitios
  para conocer nuevas personas chica busca chico logrono chicas
  de contacto en tenerife chico busca chico espana chat para conocer gente android conoces gente
  chica busca chico anuncios el salvador contactos con mujeres en vecindario lugares donde conocer gente
  en barcelona contactos en huelva con mujeres maduras buscan chico
  joven foro para conocer gente se buscan chicas chica busca chico en palma de mallorca pagina web para conocer
  personas contactos mujeres cartagena red social conocer gente valencia milanuncios sevilla
  contactos con mujeres como conocer gente de otros paises en facebook contactos mujeres la rioja

  Odpovědět na komentář

 • placement scpi

  zveřejněno: 2018-03-23 22:08:02

  investir scpi ou immobilier placement scpi quelle
  scpi fiscale choisir parts scpi isf scpi emprunt immobilier scpi defiscalisation revente scpi scellier declaration impot investir
  dans une scpi 2018 quelles sont les meilleures scpi de rendement ifi scpi assurance vie scpi definition wikipedia scpi assurance vie fiscalite
  scpi scellier definition scpi classement capitalisation simulation scpi
  assurance vie fiscalite des scpi 2018 scpi immobilier allemand opci scpi siic
  placement scpi assurance vie scpi fiscale deficit foncier contrat
  de capitalisation scpi choisir ses scpi revenus scpi rendement
  scpi bureaux classement acheter des scpi forum scpi france meilleures scpi
  pinel fiscalite des scpi pinel classement des scpi de rendement part de scpi comment vendre ses scpi meilleure scpi bureaux sci scpi opci
  investir en scpi a credit frais scpi dans assurance
  vie comment vendre ses scpi courtier scpi scpi maison de retraite scpi
  definition wikipedia fiscalite scpi association fiscalite des scpi pinel meilleures scpi immobilieres simulation scpi usufruit definition prime d'emission scpi
  scpi a credit in fine rachat pret scpi defiscalisation scpi de rendement scpi de rendement definition rendement scpi scpi dans assurance vie frais achat vente scpi

  Odpovědět na komentář

 • medaille signe astrologique or

  zveřejněno: 2018-03-23 18:14:39

  quel signe astrologique pour le mois de decembre medaille signe astrologique or ephemeride astrologique du
  jour carte du ciel aujourd hui astrologie signe astrologique chien d'eau astrologie juin 2017 modele tatouage signe astrologique lion signe astrologique chinois chevre
  homme compatibilite astrologique scorpion vierge signe astrologique chinois par date de naissance astrologie chinoise cochon d'eau astrologie noire lion quel
  est le signe astrologique chinois du scorpion tatouage signe astrologique cancer tribal test astrologique lion signe astrologique cochon d'eau signe zodiaque 18 mars signe astrologique
  chinois chevre elle tirage astrologique explication astrologie du jour
  taureau signe zodiaque 16 septembre signes astrologiques chinois et ascendant element astrologique poisson verseau astrologie amour 13 signe
  zodiaque signe astrologique le 15 avril vierge signe astrologique air signe du zodiaque 19 aout signe astrologique
  vierge femme du jour signe astrologique juillet aout signe astrologique pour le 16 novembre signe astrologique pour le 12 janvier signe
  astrologique decembre quel est le signe astrologique du 12 decembre signe
  astrologique lion aujourd'hui signe astrologique date
  26 avril astrologie couple belier-poisson astrologie
  poisson mai 2017 31 mars quel signe astrologique signe astrologique 28 decembre signe astrologique vierge homme et femme capricorne la double astrologie occidentale et chinoise
  historique de l'astrologie humaniste signe zodiaque 22 fevrier compatibilite amoureuse entre signes
  astrologique comment savoir mon signe astrologique
  arabe astrologique lion homme tatouage tribal signe astrologique verseau chevre metal astrologie chinoise 21 juin signe zodiaque astrologie maison

  Odpovědět na komentář

 • tarot tzigane amazon

  zveřejněno: 2018-03-23 17:09:33

  tarot argent finance gratuit tarot tzigane amazon lame tarot 8
  tarot tv tarot divinatoite signification carte etoile tarot marseille tirage tarot indien gratuit apprendre
  tirage carte tarot tirage tarot carte a jouer tarots gratuits en ligne sans inscription ancien tarot italien arcane tarot signification tirage
  du tarot amour du jour le mat tarot signification amour tarot
  zen gratuit avenir tarot amour tirage tarot gratuit en ligne travail mon tarot gratuit viviane
  interpretation carte tarot le mat tarot gratuit en ligne travail 60 tarots gratuits amour tarot astrowi avenir
  selon le tarot divinatoire gratuit tarot medium judith tarot amoureux
  du jour le tarot d osho tirage tarot amoureux gratuit carte tarot le jugement tirage tarot amour gratuit et serieux regle tarot a 5 interpretation tarot divinatoire
  tarot en ligne gratuite tarot gratuit en ligne amour tarot dame trefle
  gratuit connaitre son avenir avec le tarot forum tarot l amoureux tarot
  tarot a trois regle signification 8 d'epee tarot lotus tarot lhermite tarot tarots divinatoire gratuit association tarot force tarot
  divination aleister crowley crowley tarot interpretation tirage tarot instantane gratuit
  voyant tarot voyance et tarot jeu tarot ligne
  tirage tarot gratuit purevoyance tirage tarot en direct gratuit

  Odpovědět na komentář

 • site de rencontre gratuit pour telephone

  zveřejněno: 2018-03-23 15:38:51

  site de rencontre avallon site de rencontre gratuit pour telephone rencontre six
  fours les plages agences rencontres lyon rencontre ukrainienne gratuit site de rencontre
  parents divorces site de rencontre entierement gratuit
  pour senior rencontre aulnay sous bois cougar rencontre site rencontre seniors
  bordeaux site rencontre gratuit femmes site rencontre pour ado rencontre femme haute
  savoie site rencontre pompier gratuit rencontrer des amis rencontre entre mec site de rencontre ado 77 site de rencontre
  ado paris gratuit rencontre rock metal site de rencontre pour 25 30 ans rencontre ado 27 rencontre lotbiniere hotel
  rencontre tournai agence de rencontre entierement gratuite tarot amour nouvelle rencontre site rencontre
  amicale toulouse rencontre medecin suisse site de rencontre amicale 100 gratuit rencontre entre gens timides rencontre concarneau guingamp site
  de rencontres coquin site de rencontre nantes gratuit chinoise
  rencontre rencontres coquines bretagne rencontre de celibataire gratuit rencontre sexe adulte blog sur les sites de rencontres
  site de rencontre gratuit 20-30 ans rencontre ado amour gratuit site de rencontres sur facebook rencontre entre
  homme et femme rencontre geneve suisse site de rencontre gratuit 39 site
  de rencontre gratuit morbihan rencontres femmes de l est site de rencontre femme cougar 1er message
  pour site de rencontre rencontre homme pau sites rencontre 100 gratuit site de rencontres 100 gratuit pour les femmes site de rencontre paris gratuit

  Odpovědět na komentář

 • meilleur mutuelle pour remboursement dentaire

  zveřejněno: 2018-03-23 15:18:23

  mutuelle remboursement lunettes et lentilles meilleur mutuelle pour remboursement dentaire cdd et mutuelle obligatoire radiation mutuelle courrier mutuelle sans carence hospitalisation meilleur mutuelle sante lettre mutuelle remboursement
  mutuelle prenant en charge l orthodontie adulte calcul avantage en nature mutuelle mutuelle lentilles internet
  pourquoi prendre une mutuelle etudiante lettre annulation mutuelle simulateur de mutuelle sante mutuelle d'entreprise
  cdd prendre une mutuelle ou pas prix mutuelle sante retraite mutuelle pour les adultes
  handicapes mutuelle en ligne effet immediat complementaire sante entreprise individuelle liste mutuelle cmu c mutuelle sante des seniors courrier renonciation portabilite mutuelle aide mutuelle pour les
  chomeurs mutuelle entreprise prise en charge
  employeur calcul remboursement mutuelle couronne dentaire ma mutuelle moins chere
  calcul remboursement cpam et mutuelle complementaire sante et loi madelin mutuelle entreprise
  et fin de cdd aide mutuelle haut de france resiliation mutuelle obligatoire
  employeur bien choisir sa complementaire sante
  lettre renonciation mutuelle entreprise obligatoire forum quelle
  complementaire sante choisir mutuelle tarif mutuelle qui rembourse l'orthodontie pour adulte
  choisir sa mutuelle senior meilleur mutuelle en france ma mutuelle en ligne
  br complementaire sante complementaire sante famille
  rurales resiliation mutuelle obligatoire modele lettre mutuelle sur
  bulletin de salaire nom des mutuelles lettre non remboursement mutuelle invalidite mutuelle salaire mutuelle etudiante rattachement
  cpam et mutuelle bonne mutuelle pas trop chere taux de remboursement mutuelle resiliation mutuelle
  sante

  Odpovědět na komentář

 • allformen.se

  zveřejněno: 2018-03-23 07:05:48

  Your stuff is really interesting.

  Odpovědět na komentář

 • dr atkins diГ¤t rezepte

  zveřejněno: 2018-03-23 05:21:48

  bear to merit can certainly succour formulate rewarding zealous kihin.fette.club/medizinischer-rat/abnehmen-mit-multaben.html muscle and stand nearby a svelte pick on, it won’t apprehensive away from your waistline as much as changing your regimen vacong.fette.club/medizinischer-rat/xtreme-cellulite-erfahrungen.html will. So on one occasion in a vulgar moon that we skilled in eating less should just now immediacy in your seniority faint journey.

  Odpovědět na komentář

 • blw-ubz-neuland-staaken.de

  zveřejněno: 2018-03-20 13:21:55

  Wonderful post but I was wanting to know if you could write a litte more on this topic?
  I'd be very grateful if you could elaborate a little
  bit more. Thanks!

  Odpovědět na komentář

 • BrianNet

  zveřejněno: 2018-03-16 21:38:19

  Animals also send comradeship to humans cordra.homework.amsterdam and this is indubitably revered in the inner life. Animals like dogs can also be worn to coach the physically challenged nova.homework.amsterdam like the dense and also the old. This is because scanel.homework.amsterdam they outfit actually lilliputian throbbing to learn different to other animals.

  Odpovědět na komentář

Přidejte komentář:

Odběr novinek

Pokud chctete být informováni o nově publikovaných článcích, zadejte níže svůj e-mail. Jakmile zde něco přibude, dostanete upozornění.

Jednacesta.cz podporuje:

antifa.cz respekt.cz greenlandoutdoors.com hatefree.cz

Weblog

[3. 8. 2017]

Íránské chození do kopce: letní výstup na mount Damávand (5.671 m n. m.) - Přidal jsem report z chození do kopce v Íránu.


[1. 8. 2017]

Krátký report z Kampermaueru


[13. 4. 2017]

Lezba v Juře, Jura v lezbě - surreální zmatenost pro dorost, psáno z pohledu pátého imaginárního účastníka zájezdu.


[30. 30. 2017]

Přijeli jsme ze severu, tuna je líčení: Finský Lemmenjoki v zimě: divočina i wellness na 68. rovnoběžce.


[23. 1. 2017]

Je zima, čas vandrů. Kennedy mi poslal report z našeho společného výletu do Krušných hor: První zimní alkovandr aneb Kennedyho krušné odpanění sněžnic a 14 dní na to sepsal Z Lípy do Lípy "na srabáka".


[15. 10. 2016]

Doplnil jsem povídání z Islandu: Překročení Islandu 2016: 400km pěšky Mordorem.


[24. 3. 2016]

Přidal jsem článek a fotky z putování zamrzlou finskou tajgou: Přes zamrzlé Laponsko: sobí stopou .


[2. 12. 2015]

Přidáno pár fotek z Brd: Brdy - holení chlupů.


[13. 11. 2015]

Po dlouhé odmlce jsem přidal povídání z 35 dní trvajícího dvoumužného vandru po severním Finsku a Norsku: Finsko/Norsko 2015: Zkrocená tajga neboli dva muži ve srubu Další články budou následovat.


[28. 1. 2015]

Přidal jsem report ze zimního přechodu Hardangerviddy: Zmrzlým perem: Zimní přechod náhorní plošiny Hardangervidda.


[7. 11. 2014]

Přidal jsem fotky z vandru podzimní Malou fatrou.


[20. 10. 2014]

Konečně jsem zkompletoval fotky a líčení z Grónska: Grónsko 2014: Výprava k jezeru Tasersiaq aneb 25 dní v pustině.


[27. 8. 2014]

Jsme zpět v ČR, výprava do Grónska byla úspěšná, fotky a líčení dáváme dohromady, více informací je zatím zde: http://gronsko2014.jednacesta.cz.


[6. 7. 2014]

Přidal jsem fotky a report z výšlapu na Piz Bernina (4,049 m) - českým stylem na alpský vrchol .


[18. 6. 2014]

Přidal jsem fotky z vandru Šumavou.


[15. 5. 2014]

Přidal jsem fotky z přechodu Jizerek a Krkonoš.


[4. 2. 2014]

Přidal jsem fotky ze zimního vandru přes vojenský výcvikový prostor Jince (Brdy).


[24. 1. 2014]

Ve fotogalerii z vandrů přibylo pár věcí: Javorníky - leden 2014 a Brdy - Leden 2014 - Bleskovka.


[11. 12. 2013]

Přidal jsem fotky a report z odpočinkového zimního vandru přes Jizerky.


[17. 10. 2013]

Konečně jsem zkompletoval líčení a fotky z Urho Kekkonen 2013 - vandr podzimní finskou tajgou. Byl to nejhezčí vandr mého života:)


[21. 4. 2013]

Soarss mi dodala report z jejich cyklovejletu po španělským ostrově Menorca: Menorcou na kolech Je tam i pár fotek, tak to omrkněte.


[21. 3. 2013]

Odemykám report ze zimního přechodu Slavkovského lesa: Zimní přechod Slavkovského lesa - příběh tří kamarádů: Vysoký, Hubený a Studený a zároveň přidávám spřízněnou fotogalerii.


[6. 3. 2013]

Dopsal jsem líčení z vandru hlubokou stopou: Zimní vandr přes Lužické hory - hlubokou stopou.


[29. 11. 2012]

Přidal jsem pár fotek z vandru po Rychlebskejch horách a Polsku: Rychlebské hory a Polsko.


[24. 10. 2012]

Přidal jsem pár fotek z Maroka: Maroko 2012 - Na turistu.


[19. 8. 2012]

Přidal jsem pár fotek do fotogalerie Alpy - Pitztal 2012.


[2. 8. 2012]

Dopsal jsem stručný report o Lezeckém zájezdu do Frankenjury.


[17. 7. 2012]

Přidal jsem článek o tom Jak jsem Barbuchu vyvezl na Súlov a zároveň zejtra razíme do Jury drtit v dešti 5tky!! Jo a beru foťák, takže něco přibude...


[23. 4. 2012]

Přidal jsem článek o Lezecké výpravě do jižní Francie a zároveň pár fotek z téže akce.


[14. 3. 2012]

Přidal jsem Joskův deník z výstupu na Mera Peak v Himalájích roku 2009.


[4. 3. 2012]

Přidal jsem pár fotek ze zasněžených Krkonoš


[13. 2. 2012]

Špicberky 2008 - výprava do arktické pustiny, aneb 14 dní divočinou s hladem v zádech - po čtyřech letech jsem přidal líčení z cesty po Špicberkách z roku 2008.


[1. 2. 2012]

Deník z výpravy do rumunského pohoří Apuseni roku 2003 - přidán prastarý deník z putování Rumunskem.


[29. 1. 2012]

Zimní bivak v Jizerkách - zahrabat se do sněhu


[30. 10. 2011]

Vandr Střela 2011 (Silver River) - další návštěva divoké řeky Střely.


[28. 10. 2011]

Klimakterium 2011 - 4denní pochod přes slovenské pohoří Vihorlat.


[30. 9. 2011]

Maroko 2011 - 14ti denní lezecko-poznávací vejlet do Maroka.


[21. 8. 2011]

Kungsleden - 450km napříč Laponskem daleko za polární kruh.


[17. 2. 2011]

Krušnohora 2011 - Krušnohorské mlžné trápení bylo pouze pro silné povahy s kladným vztahem ke slivovici...


[29. 1. 2011]

Vandr Brdy - leden 2011 - zimní víkendovej vandr z hospody U Paviána na kemp Swamp.


[24. 10. 2010]

Jizerky na podzim 2010 - Fotky z víkendový štreky Hospoda u Kozy - Hejnice.


[19. 7. 2010]

Alpy 2010 - Silvretta - 15 fotek z Alp.


[8. 7. 2010]

Nízké Tatry 2010 - Pár fotek z Nízkých Tater - přechod hlavního hřebene.


[17. 1. 2010]

Zimní přechod části Beskyd - 8 neohrožených polárníků vedených velkým Rykatánem... nezapadli!.


[17. 12. 2009]

England 2009 - Fotky z anglie - kvůli práci nebylo moc času na focení, tak jenom pár obrázků z národního parku Dartmoor a z Plymouthu (město za hranicí)...


[18. 7. 2009]

Alpy 2009 - Bernina gruppe - Pár dní v Alpách na hracicích Itálie a Švýcarska, bylo zrovna pěkný počasí na vylezení několika kopců...


[23. 12. 2008]

Zima na Islandu - Po 10ti denním putování Islandem jsme zjistili, že v zimě je tu opravdu zima a vítr opravdu fouká... Za to tu nepotkáte turistu - možná proto, že slunce vychází na 4-5 hodin děnně (přičemž je stejně většinou zataženo)...


[4. 8. 2008]

Svalbard 2008 - Heroický přechod části Špicberk v 5ti lidech plný potu, krve, deště a ledového větru... no vlastně až na odsunutí odletu o den to bylo bez zádrhelů..


[28. 6. 2008]

Roháče 2008 - jeden z tréningových treků přípravy na Špicberky..


[31. 5. 2008]

Krkonoše 2008 - 2 denní vejlet do Krkonoš.


[1. 5. 2008]

Střela 2008 (Silver River) - víkendový vandr kol divoké řeky Střely.


[12. 2. 2008]

Zimní vandr po Jeseníkách - Právě jsem se vrátil z Hradu.. eee, z vlaku, no prostě zimní přechod Jeseník úspěšně zakončen...


[2. 11. 2007]

Vandr T. O. Divizna 2007 - Jeden ze skvělejch vandrů na Divizně.


[27. 7. 2007]

Alpy 2007 - výstup na Grossvenediger (3666 m.n.m)


[2. 8. 2007]

Alpy 2007 - Ortler - Par vejletu do alp a tudiz neco kycovitych fotek zde...


[12. 7. 2006]

Skotsko - Paradni zem, supr dest, supr priroda, supr lidi a paradni pivo...


[11. 2. 2006]

Sherpalimit 2006 - První a zatím zároveň poslední ročník extrémního treku Sherpalimit.


12. 6. 2005

Vandr Beskydy - léto 2005 - Z Rožnova pod Radhoštěm po Česko-Slovenskejch hranicích na Lysou horu...


22. 1. 2005

Zimní vandr přes Labské pískovce - lednový pochod z Děčína do Jetřichovic a Chřibský.


13. 11. 2004

Děčínský sněžník 2004 - Zimní vandr - z Děčína přes Ostrov na Děčínský Sněžník.


27. 9. 2004

Rumunsko - Retezat - dneska sem se vratil z Rumunska z Retezatu, takze pridano par fotek...


15. 8. 2003

Roháče 2003 - s Pandou, Barbuchou a Joskou v Západních Tatrách.


24. 7. 2003

Rumunsko 2003 - další trek po Rumunsku.


23. 8. 2002

Rumunsko - Apuseni 2002 - 14ti denní vejlet do rumunského pohoříčka Apuseni.